Sport 2014. december 11.
  Hozzsz.
1.0 2.0 3.0 4.0 5.0
0 rtkels

Látványos és fordulatos mérkőzést játszott a sepsiszentgyörgyi ISK és a kézdivásárhelyi KSE-ISK csapata

Sepsi ISK -KSE-ISK 75-72 (12-20;14-18;29-16;20-18)
Sepsi ISK:
Bölöni N 16 p ,Kovács Kincső 15p ,Bitai Szidónia 15p , Sándor Boróka 15 p (1x3), Holinka H 11p , Jankó E 14 p, Kovács K 1p , Salamon Szidónia ,Belenyesi R , Albert V , Sükösd T. Edző Nemes Áron
KSE : Csurulya.Helga 31 p (1x3), Bartok Rita 10p, Kovacs. Renáta Renáta 14p(1x3), Biszak Boglárka 9p , Voloncs Orsolya 4p Fejer Anett 2 p,Incze Henrietta ,, Bimbó.Eszter , Tollvaj Beáta 2p , Istok Anita , Rendy Hanna , Ferencz Beáta , Mátyus Anita Edző Ferencz Eduárd
Látványos és fordulatos mérkőzést játszott a sepsiszentgyörgyi ISK és a kézdivásárhelyi KSE-ISK csapata az OB második csoportjának megyei rangadóján a Bogdan Antal Sportteremben. Két kitűnő kosártehetségekkel teletűzdelt csapat nagy csatát vívott egymás ellen a parkettán A mérkőzést a kézdívasárhelyiek kezdtek magabiztosabban és a nagyszünetre 12 pontos előnyre tettek szert . A harmadik negyedben a hazai csapat nagyon motiváltan jött ki az öltözőből , védekezést váltott és ez eléggé megzavarta a vendégcsapat játékosait , akik sok fölösleges szemelyi hibát követtek el és így három alapemberük is kipontozódott a negyed végére . Az utolsó negyed 55-54 és tabella állasról indult, ám ekkor az addig kitűnően játszó 31 pontot elérő Csurulya Helga is begyűjtötte az 5-ik szemelyi hibáját és a cserepadra került így a vendégek játékirányító nélkül maradtak .A negyed továbbra is kiegyensúlyozott volt a csapatok felváltva vezettek a tabellán A hazai csapat az utolsó percre 5 pontos előnyre tett szert a, KSE-ISK pedig erőltette az egyenlítést , de csak szépítésre maradt ereje .
Az alapszakasz ezzel a mérkőzéssel lezárult > A táblázatban az első helyen maradt a KSE-ISK , második a Lapi DES , harmadik a Sepsi ISK, negyedik a Gyulafehérvár és ötödik a Szeben csapata lett
A bajnokság januárban folytatódik az elődöntő fázissal ahol a továbbjutó 16 csapatot két 8 – csapatos csoportra osztják a alapszakaszon elért helyezések függvényében . Adolf Lénárt